Dimarts, 19 Març 2013 08:56

Tots els Alcaldes

1857-1874

Presas, Pere: 21 d’abril de 1857 al 4 de febrer de 1859(Alcalde durant la segregació)

Bas, Narcís: 4 de febrer de 1859 a l’1 de gener de 1861

Dausà, Narcís: 1 de gener de 1861 a l’1 de gener de 1863

Dalmau, Joan: 1 de gener de 1863 a l’1 de gener de 1865

Ros, Pere: 1 de gener de 1865 al 4 d’octubre de 1868

Roura, Pere: 4 d’octubre de 1868 a l’12 de novembre de 1869

Aurich, Llorenç: 12 de novembre de 1869 a l’13 de gener de 1870

Bussot, Anton: 13 de gener de 1870 a l’1 de gener de 1872

Sitjar, Isidre: 1 de gener de 1872 al 9 de maig de 1874

 

1874-1931

Calvet, Pere: 9 de maig de 1874 a l’1 de març de 1877

Presas, Pere: 1 de març de 1877 al 30 d’agost de 1877(Substituït per Llorenç Aurich fins a l’1 de juliol 1879)

Aurich i Ruscalleda, Llorenç: 1 de setembre de 1879 a l’1 de juliol 1881

Barceló i Ros, Joan: 1 de juliol 1881 a l’1 de juliol 1883

Font i Albertí, Narcís: 1 de juliol 1883 a l’1 de juliol 1885

Basart i Ros, Pere: 1 de juliol 1885 a l’1 de juliol 1887.

Oliver i Pugnau, Joan: 1 de juliol 1887 a l’1 de gener de 1890

Presas i Carbonell, Marià: 1 de gener de 1890 a l’1 de gener de 1891

Barnés i Miret, Pere: 1 de gener de 1891 a l’1 de gener de 1894

Calvet i Bas, Josep: 1 de gener de 1894 a l’1 de juliol 1895

Simón i Roselló, Josep: 1 de juliol 1895 al 4 de maig de 1896

Reixach i Poch, Jaume: 10 de maig de 1896 a l’1 de juliol 1897

Paradeda i Sagué, Josep: 1 de juliol 1897 al 20 de març de 1898

Simón i Roselló, Josep: 20 de març de 1898 al 6 d’abril de 1899

Paradeda i Sagué, Josep: 6 d’abril de 1899 a l’1 de juliol 1899

Sais Cruañas, Narcís: 1 de juliol de 1899 al 7 de setembre de 1900

Calvet i Bas, Josep: 7 de juliol 1900 al 25 de gener de 1901

Sais Cruañas, Narcís: 25 de febrer de 1901 a l’1 de setembre de 1902

Bas i Pugnau, Jaume: 1 de setembre de 1902 a l’1 de gener de 1906

Presas i Carbonell, Tomàs: 1 de gener de 1906 al 18 de setembre de 1906

Riera i Isern, Emili: 1 de novembre de 1906 a l’1 de juliol 1909

Oliver i Riembau, Joan: 1 de juliol 1909 a l’1 de gener de 1912

Vergeli i Cruañas, Joan: 1 de gener de 1912 a l’1 de gener de 1914

Bussot i Carbonell, Joan: 1 de gener de 1914 a l’1 de gener de 1916

Agustí i Oliver, Josep: 1 de gener de 1916 a l’1 de gener de 1918

Ramell i Maspoch, Narcís: 1 de gener de 1918 al 3 de novembre de 1918

Barnés i Masferrer, Lluís: 3 de novembre de 1918 a l’1 d’abril de 1920

Agustí i Oliver, Josep: 1 d’abril de 1920 a l’1 d’abril de 1922

Bas i Casademont, Josep: 1 d’abril de 1922 al 3 d’octubre de 1923

Agustí i Oliver, Josep: 3 d’octubre de 1923 al 12 d’abril de 1924

Oliver i Riembau, Joan: 12 d’abril de 1924 al 18 de setembre de 1924

Barnés i Masferrer, Lluís: 18 de setembre de 1924 al 26 de febrer de 1930

Bas i Casademont, Josep: 26 de febrer de 1930 al 17 d’abril de 1931

 

1931-1936

Cama i Dausà, Joan: 17 d’abril de 1931 al 1 de febrer de 1934

Vergeli i Cruañas, Joan: 1 de febrer de 1934 al 21 d’octubre de 1936.

 

1936-1939

Villa i Romeu, Joan: 21 d’octubre de 1936 al 6 de febrer de 1937

Cama i Dausà, Joan: 6 de febrer de 1937 al 23 d’abril de 1939

Basart i Sala, Martí: 23 d’abril de 1939 al 7 de maig de 1939

Bas i Mató, Narcís: 5 al 28 d’agost de 1939

 

1939-1975

Albertí i Cama, Miquel: 4 de setembre de 1939 al 24 de setembre de 1942

Bas i Mató, Narcís: 25 de setembre de 1942 al 25 de gener de 1958

Bas i Sabat, Pere: 2 de febrer de 1958 al 19 de juny de 1958

Cargol i Pérez, Joan: 19 de juny de 1958 al 24 d’abril de 1978

 

1978-Actualitat

Albertí i Costa, Jordi: 24 d’abril de 1978 al 19 d’abril de 1979.

Pons i Cruañas, Ramir: 19 d’abril de 1979 al 30 de juny de 1987

Clara i Pijoan, Anicet: 30 de juny de 1987 al 30 de juny de 1991

Giraut i Cot, Joan: 30 de juny de 1991 al 17 de setembre de 2009

Padilla Richard, Dolors: 17 de setembre de 2009 a l’11 d’abril de 2011

Giraut i Cot, Joan: 11 d’abril de 2011 a l'actualitat

Llegir 16762 vegades