Dimarts, 19 Març 2013 10:54

Alcalde

JoanGirautJoan Giraut i Cot

30 de juny de 1991 al 17 de setembre de 2009 i 11 d'abril de 2011 a l'actualitat

Alcalde, Economia, Hisenda i Règim Interior

Nascut a Puigcerdà (La Cerdanya) el 15 de maig de 1945, té el seu primer contacte amb la vila de Castell-Platja d’Aro i S’Agaró l’any 1960. Realitza estudis de peritatge mercantil i desenvolupa tasques empresarials en el món turístic i comercial. Casat i amb tres fills.

Militant d’Unió Democràtica de Catalunya, del que en fou el president a les comarques de Girona (2004 – 2008), és regidor de l’Ajuntament de Castell–Platja d’Aro des de 1987 i alcalde en dues etapes 1991-2009 i de 2011 a l’actualitat.

Ha estat President de la Diputació de Girona (2013-2015), institució on ha estat diputat en dos períodes (1991-1995 i 1999-2015), on també ha estat vicepresident del Patronat de Turisme Girona Costa Brava en dues etapes (1999-2007 i 2011-2013).

Llegir 9529 vegades