Dissabte, 20 Juny 2020 18:04

Reobertura de nous serveis municipals

A partir de dilluns 22 de juny atenció amb cita prèvia

A partir de dilluns 22 de juny reobre el Palau d’Esports i Congressos de Platja d’Aro, i les oficines de la regidora d’Esports, de dilluns a divendres (8-15 h). L’equipament s’afegeix així a l’Oficina de Turisme que ho va fer fa uns dies de dilluns a diumenge: del 15 al 28 de juny (9-13 h i 17-20 h) i a partir del 29 de juny (9-21 h). És obligatori l’ús de mascareta, el rentat de mans en entrar i sortir de les dependències i cal mantenir la corresponent distància de seguretat.

També a partir dilluns 22 de maig nous serveis municipals ofereixen atenció presencial amb cita prèvia: AROimpulsa (T 972 804 207 · aroimpulsa@platjadaro.com), Arxiu Documental (T 972 826 539 · arxiu@platjadaro.com), Benestar Social (T 972 819 473), Casa Lila (T 972 825 605 · casalila@platjadaro.com), Cultura i Ensenyament (T 972 816 192 · cultura@platjadaro.com · ensenyament@platjadaro.com) i Serveis i Medi Ambient · T 972 804 215 · serveis@platjadaro.com).

D’aquesta manera s’afegeixen als que ja ho van fer el 15 de juny amb les mateixes condicions (atenció presencial amb cita prèvia): Oficina d’Atenció Ciutadana (T 972 804 204 · oac@platjadaro.com), Registre Civil (T 972 804 217 · registrecivil@platjadaro.com), Rendes i Gestió Tributària (T 972 804 204 · rendes@platjadaro.com), Recaptació  (T 972 804 204 · recaptacio@platjadaro.com), Obres i Urbanisme (T 972 816 463 · obres@platjadaro.com ) i Punt d’Informació Juvenil (M 691 675 143 · pij@platjadaro.com). Per a altres consultes i gestions es pot contactar al T 972 817 284.

També la Biblioteca Mercè Rodoreda (T 972 825 491 · biblioteca@platjadaro.com) també amplia a partir de dilluns 22 de juny horaris (dilluns-divendres 10-13 h i 16-20 h) i serveis amb cita prèvia: préstec, ús d’ordinadors i sales del punt de lectura (aforament limitat, estada màxima 2 hores i els menors de 14 anys hi ha d’estar acompanyats d’un adult), però de moment resten fora de servei el fons documental, la sala infantil i el préstec interbibliotecari. Cal mascareta, rentat de mans, distància de 2 metres i seguir les instruccions del personal tècnic.


Covid19 · Reobertura de més serveis municipals

Palau d’Esports i Congressos en horari habitual

Diverses Unitats ofereixen atenció personal amb cita prèvia

La Biblioteca ofereix ampliació d’horaris i de servesi

Informació: Serveis Generals · T 972 817 284 · ajuntament@platjadaro.com


 

Llegir 298 vegades